A vályogházak egyedi bájukkal és természetességükkel sok ember szívét hódítják meg. Azonban ahhoz, hogy ezen környezetbarát építmények hosszú távon is megőrizzék komfortjukat és energiahatékonyságukat, néhány fontos aspektusra kell odafigyelnünk felújításuk során. A következőkben néhány hasznos tippet és tanácsot gyűjtöttünk össze, amelyek segítenek optimalizálni a vályogházak szigetelését, festését, nyílászáróinak kiválasztását, és elősegítik az energiahatékonyság növelését.
Biztosan vagyunk jónéhányan, akik szívesen vágnak bele felújítási munkákba amolyan „csináld magad” alapon. Ez bizonyos szempontból előnyös is lehet a költséghatékonyságon felül is, azonban van néhány terület, ahol a buzgóságunkat érdemesebb visszafogni kicsit.
Szakember nélkül, te oldanád meg otthonod felújítását, a gletteléstől kezdve a festésen át, amit csak lehet te csinálnál? Íme akkor a glettelés menete!
Többen jeleztétek, hogy a szobafestésről szóló cikksorozatunknak hiányoljátok a harmadik részét, így most is pótoljuk. A sorozatot befejező cikkünkből kiderül, hogyan érhetitek el, hogy esztétikus és sima falfelületetek legyen, és mit tegyetek azért, hogy a festés után a lehető legkevesebbet kelljen takarítanotok, és bosszankodnotok. A festék felhordásának módja sem utolsó szempont, de lássuk miről is van szó valójában.
A felújítási munkálatok közül a festés viszonylag könnyen elvégezhető, azonban a nagy rutinnal rendelkező szobafestőket is számtalan meglepetés érheti. A festés végeredményét nagyon sok tényező befolyásolja, ennek megfelelően pedig a hibázás lehetősége is igen nagy. És ugye Te sem szeretnél olyan otthonban lakni, ahol folyton azon agyalsz, hogy „ezt bizony elkerülhettem volna”. Az alábbiakban a szobafestéssel kapcsolatos leggyakoribb hibákat vettük számba. Ezekre mindenképpen figyelj oda akár te végzed el a munkát, akár egy szobafestőt bízol meg vele.
Előző cikkünkből már megtudhattátok mennyi időtöket és körülbelül mennyi energiátokat veszi igénybe, ha saját magatok akartok nekiállni az otthonotok kifestésének. Legyen szó akár kisebb lakásfelújításról vagy az új helyre való beköltözés előtti tisztasági festésről. Ezekből az információkból talán már mindenki le tudta szűrni, hogy ténylegesen nekivág-e segítség nélkül, vagy esetleg mégis szobafestő mesterre bízza a munka dandárját. A most következő részben további érdekes tudnivalókkal igyekszünk mindenkit ellátni a felhőtlen siker érdekében.
Ráférne már otthonodban egy festés a falakra? Vagy éppen most készülsz beköltözni új lakásodba, és szükséges lenne legalább egy tisztasági festés? A legtöbben ilyenkor szobafestő szakember segítségét kérik, azonban a bevállalósabbak maguk is megpróbálkozhatnak a kivitelezéssel. Neked is megfordult a fejedben, hogy saját kezűleg oldanád meg ezt a feladatot? Ha igen, most következő két részes cikkünkben ellátunk néhány jó tanáccsal. Lássuk milyen kérdések merülnek fel, és mik a válaszok!
Átfestenéd a házad? Pár éve szépen felújítottad a házadat, most viszont más színben szeretnéd látni? Előfordul, hogy a korábban nagy gonddal kiválasztott szín pár év múlva már nem nyeri el a tetszésünket.
A fűtésszezon során lakásunk nedvesebb részein penészesedés fordulhat elő. Sokan még mindig úgy gondolják, hogy a penészgomba csak régi házakban ütheti fel a fejét, ezzel szemben azonban az igazság az, hogy bárhol előfordulhat, ahol a környezeti adottságok megfelelőek számára. Részben a mi feladatunk ezt megakadályozni, és tenni arról, hogy kellemes meleg otthonunk hangulatát ne tegye tönkre a tudat, hogy a lakásunkat a penésszel is meg kell osztanunk. Jobb nélkülük élni. Lássuk mit is tegyünk ellenük.
Sokan gondoljuk úgy, hogy egy festő hengert, és egy ecsetet mi is vígan tudunk használni, nincs abban semmi ördöngösség. És akinek még neadjisten ideje is engedi, biztosan elhatározza, hogy bizony otthon Ő fogja kifesteni a szobát. A szín is megkopott már, és egyébként is összemaszatolták, ceruzával „kifestették” már a gyerekek. Rá fér már egy új festék réteg. Nincs is ezzel baj. Azonban ha már ebbe a fába vágjuk a fejszénket, a legtöbben rendesen is akarjuk csinálni. Ez egyben azt is jelenti, hogy ha itt-ott hibás a fal, egy szög, vagy csavar miatt, egy levert saroknál stb., azt szeretnénk úgy kijavítani, hogy a végén szép sima falfelületet kapjunk. Amint belekezdünk, ki fog derülni, hogy ha nem vagyunk ebben jártasok, bizony nem is olyan egyszerű ez. Lássunk néhány tippet, hogy mégis meglegyen a végén a sikerélmény.
Cimkék
Hibaelhárítás Karbantartás Praktika Trend Újdonság Ács, Tetőfedő Ajtó, Ablak, nyílászáró szerelés Árnyékolástechnika Aszfaltozás Asztalos Bádogos Belsőpítész, Lakberendező Burkoló Duguláselhárítás Energetikai tanúsítvány Épület automatika Felújítás Festés, mázolás, tapétázás Fűtésszerelés Gázszerelés Generálkivitelezés Gipszkarton szerelés Hűtőgép szerelés Kerítés építés Klíma szerelés, tisztítás Kőműves Lakásfelújítás Napelem, Napkollektor Parkettázás Riasztó szerelés Szigetelés Takarítás Térkövezés Tervezés Tetőfestés, tetőmosás Villanyszerelés VízszerelésKeresés
Legfrissebbek
Lakásfelújítás a költségkereten belülKihívások: Lakásfelújítás Budapesten
Vályogház felújítás: Tippek
Cikkajánló
Erre a 4+1 dologra mindenképpen figyeljünk burkoló lapok vásárlásakor
2016-01-17Nyilván többünkkel előfordul, hogy egy felújítás során a felhasználandó burkoló anyagot mi magunk vásároljuk meg. Akár egy kifejezetten erre specializálódott...Tovább
Felújítás
Festés, mázolás, tapétázás
Kőműves
Lakásfelújítás
Szigetelés