A lakásfelújítás sikeres megvalósításának első lépése egy alapos tervezés és költségvetés összeállítása. A tervezési fázis magában foglalja azoknak a területeknek az azonosítását, amelyek felújítást igényelnek, valamint a projekt teljes időtartamának meghatározását.
Mindenképpen fontos, hogy ne csak a burkolás elő, hanem utómunkálataival is tisztában legyünk és ugyanolyan precizitással végezzük.
Leírás a burkolat,utómunkáival!
Leírás a burkolat,utómunkáival!
Biztosan vagyunk jónéhányan, akik szívesen vágnak bele felújítási munkákba amolyan „csináld magad” alapon. Ez bizonyos szempontból előnyös is lehet a költséghatékonyságon felül is, azonban van néhány terület, ahol a buzgóságunkat érdemesebb visszafogni kicsit.
Szakember nélkül, te oldanád meg otthonod felújítását, a gletteléstől kezdve a festésen át, amit csak lehet te csinálnál? Íme akkor a glettelés menete!
Többen jeleztétek, hogy a szobafestésről szóló cikksorozatunknak hiányoljátok a harmadik részét, így most is pótoljuk. A sorozatot befejező cikkünkből kiderül, hogyan érhetitek el, hogy esztétikus és sima falfelületetek legyen, és mit tegyetek azért, hogy a festés után a lehető legkevesebbet kelljen takarítanotok, és bosszankodnotok. A festék felhordásának módja sem utolsó szempont, de lássuk miről is van szó valójában.
Előző cikkünkből már megtudhattátok mennyi időtöket és körülbelül mennyi energiátokat veszi igénybe, ha saját magatok akartok nekiállni az otthonotok kifestésének. Legyen szó akár kisebb lakásfelújításról vagy az új helyre való beköltözés előtti tisztasági festésről. Ezekből az információkból talán már mindenki le tudta szűrni, hogy ténylegesen nekivág-e segítség nélkül, vagy esetleg mégis szobafestő mesterre bízza a munka dandárját. A most következő részben további érdekes tudnivalókkal igyekszünk mindenkit ellátni a felhőtlen siker érdekében.
Ráférne már otthonodban egy festés a falakra? Vagy éppen most készülsz beköltözni új lakásodba, és szükséges lenne legalább egy tisztasági festés? A legtöbben ilyenkor szobafestő szakember segítségét kérik, azonban a bevállalósabbak maguk is megpróbálkozhatnak a kivitelezéssel. Neked is megfordult a fejedben, hogy saját kezűleg oldanád meg ezt a feladatot? Ha igen, most következő két részes cikkünkben ellátunk néhány jó tanáccsal. Lássuk milyen kérdések merülnek fel, és mik a válaszok!
Sokan vagyunk úgy, hogy akár az új otthonba költözéskor, akár egy felújításkor a vásárolt lámpatesteket mi magunk akarjuk felrakni a helyére. Hiszen mi sem tűnik egyszerűbbnek néhány kábel bekötögetésénél egyesek számára. Azonban az ilyen vállalkozó kedvű, ámde szakképzetlen uraknak vagy hölgyeknek is célszerű figyelembe venni pár biztonsági szempontot mielőtt nekiáll a műveletnek. Hiszen akárhogy is nézzük ez bizony egy életveszélyes feladat. És ha nem vagyunk 100%-ig biztosak magunkban, jobban tesszük, ha villanyszerelő szakember segítségét kérjük. Nem szégyen, ámde életet is menthet.
Éppen otthonod csinosítgatását tervezet? Vagy csak ráférne a padlóra egy kis design frissítés? Egy burkoló szakembert vagy más mestert is felkérhetsz, hogy megvalósítsa ötleteidet, azonban azoknak, akik szeretik élvezni saját alkotásuk örömét, szóba jöhet, hogy maguk álljanak neki a szépészeti beavatkozásnak. Mi sem jobb annál, ha nap-mint-nap azon a padlón közlekedünk otthonunkban, amelyet saját kezünk munkája díszít. Lássunk most pár hasznosítható ötletet.
Sokan gondoljuk úgy, hogy egy festő hengert, és egy ecsetet mi is vígan tudunk használni, nincs abban semmi ördöngösség. És akinek még neadjisten ideje is engedi, biztosan elhatározza, hogy bizony otthon Ő fogja kifesteni a szobát. A szín is megkopott már, és egyébként is összemaszatolták, ceruzával „kifestették” már a gyerekek. Rá fér már egy új festék réteg. Nincs is ezzel baj. Azonban ha már ebbe a fába vágjuk a fejszénket, a legtöbben rendesen is akarjuk csinálni. Ez egyben azt is jelenti, hogy ha itt-ott hibás a fal, egy szög, vagy csavar miatt, egy levert saroknál stb., azt szeretnénk úgy kijavítani, hogy a végén szép sima falfelületet kapjunk. Amint belekezdünk, ki fog derülni, hogy ha nem vagyunk ebben jártasok, bizony nem is olyan egyszerű ez. Lássunk néhány tippet, hogy mégis meglegyen a végén a sikerélmény.
Cimkék
Hibaelhárítás Karbantartás Praktika Trend Újdonság Ács, Tetőfedő Ajtó, Ablak, nyílászáró szerelés Árnyékolástechnika Aszfaltozás Asztalos Bádogos Belsőpítész, Lakberendező Burkoló Duguláselhárítás Energetikai tanúsítvány Épület automatika Felújítás Festés, mázolás, tapétázás Fűtésszerelés Gázszerelés Generálkivitelezés Gipszkarton szerelés Hűtőgép szerelés Kerítés építés Klíma szerelés, tisztítás Kőműves Lakásfelújítás Napelem, Napkollektor Parkettázás Riasztó szerelés Szigetelés Takarítás Térkövezés Tervezés Tetőfestés, tetőmosás Villanyszerelés VízszerelésKeresés
Legfrissebbek
Lakásfelújítás a költségkereten belülKihívások: Lakásfelújítás Budapesten
Vályogház felújítás: Tippek
Cikkajánló
Milyen fő szempontok alapján válasszunk laminált padlót?
2020-01-29 A laminált padló kopásállóságaA kopásállóság nem más, mint a különböző padlólapok mechanikai jellegű, koptató hatásokkal szembeni ellenálló képessége. Az erős...Tovább
Felújítás
Lakásfelújítás