Kerti konyha
Egy kerti konyhára minden gasztro beállítottságú ember vágyik.
Mennyire jó is 1-2 hetente öszzefutni az ismerősökkel egy grillezésre és kemencézésre. Enni a fimon ropogós pizzát vagy a grillkolbászt.
Sose lesz olyan finom a bolti kenyér, mint a kemencében sült házi, de a grillsajt se olyan, ha serpenyőben sütjük, mint ha a füstös grillen készült volna.
És akkor még nem is említettem a jó hangulatot ami egy ilyen összejövetelen van. Na, de nézzük is meg milyen kerti konyhát érdemes kinézni.
Egy kerti konyha teljes mértékben igényekre szabható. A hagyományos tűzhely, ami fölött lehet forgatni a szalonnát már szinte alap. ezen felül választhatunk, hogy mekkora kemencénk, grillsütőnk legyen, amennyiben szeretnénk, lehet mosogató is, hogy ne kelljen be mászkálni a házba vízért se, de ha még az áramot is kivezetjük akár hangulatos világításunk vagy borhűtőnk, is lehet. Ha a hely adott, akkor étkező asztalon is érdemes elgondolkodni, vagy akár egy kis sarkot is ki lehet alakítani, ahol nyugodtan, kényelmesen lehet panírozni vagy szeletelni a húsokat. Jó ötlet lehet egy fatároló ami design szempontból is dob a hangulaton, illetve egy valamilyen tető is okos gondolat, hogy nyáron ne tűzzön oda a nap, vagy hogy egy éjjeli váratlan eső se tegye tönkre a bulit.
A leggyakrabban téglából készítik a kerti konyhákat és fa tető szerkezetet választanak mellé. A tégla és a fa kombinációja jól mutat együtt, illetve a legtöbb stílusú házhoz illik. Ennek a kombinációnak nem csak design okai vannak, például a kemence kiépítéséhez is előnyös a tégla, a fa tető szerkezet pedig megegyszerűsíti a kiépítést.
Na, de hogyan is néz ki egy kivitelezési folyamat?
1. Állapotfelmérés
Minden építést megelőz egy személyes találkozó és egy alapos állapotfelmérés, hiszen csak így tudjuk megvalósítani a megálmodott kerti konyhát.
2. Lerakjuk az alapokat
Az állapotfelmérést követően már tudjuk, hol fog elhelyezkedni a kerti konyha, ehhez szükséges egy alapot leraknunk, hiszen ahogy egy ház felhúzásakor is az alapok lerakása a mérvadó, úgy egy kerti konyha tekintetében is ez a munka az első és legfontosabb lépés.
3. Tűzhelyének kiépítése
A kisebb kerti konyhák két tepsis dongás kemencével, grillező bográcshellyel és tűzhellyel (sparherd-el) készülhetnek.
Nagyobb kerti konyhákban viszont akár 4 vagy 6 tepsis dongás kemence is kerülhet.
4. Kémény kiépítése
Ha a tűzhely illetve annak kiépítése megtörtént, már félig kész a munka. Viszont most jön a munka legigényesebb és legpontosabb része, hiszen a kémény kiépítése, helyes elhelyezése és behelyezése a kerti konyhába adja meg az egész kerti tűzhely működését.
5. Téglák lerakása
Előzetes egyeztetés alkalmával (a tervezés folyamatában) már kiválasztottuk a számunkra megfelelő típusú téglát, így annak elhelyezése ezek után már nem jelenthet gondot.
A folyamatos munka és kisebb simítások maradnak már csak hátra addig, amíg el nem készül a megálmodott kerti konyha.
6. Egyéb kényelmi funkciók
Nagyon jól jön egy kerti konyhába még az előkészítő asztal illetve a mosogató, hiszen nagyobb családi összejöveteleknél előnyünkre válhat, ha nem kell ki-be járkálnunk a házba, hogy a hátralévő maradék tányérokat vagy edényeket még elmosogassuk, ezzel is kimaradva az idilli hangulatból.
Egy füstölő vagy szalonnasütő beépítésére is ideális lehet, ha a családból többen szeretnénk tevékenykedni a kinti konyhánkban.
A kerti konyhákhoz sokszor szoktak kérni fatárolót, pavilont illetve különféle méretű, típusú kerti házakat is.
Remélem tudtam hasznos információkkal szolgálni a kerti konyhákkal kapcsolatban, hha még kérdésed van, nyugodtan keresd a Herceg Beton Építő Kft-t a megadott telefonszámon vagy e-mail címen, mi azért dolgozunk, hogy segítsünk.